• 05 Ekim 2015 12:53
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Sen sultansan o da çar!

Bu yazıyı dinleyin
Refet Kayakıran 05 Ekim 2015 Sen sultansan o da çar!

 

Hatırlar mısın hani Yeşilköy’e kadar dayanmışlardı da senin paçaların tutuşmuştu, ‘’gitti gitti’’ diye ağlaşıp duruyordun hareminde! Verdin memleketin yarısını da, saltanatını ve haremini ancak kurtardın Rus ordusundan 1878'de…
 
Bu olaydan tam 100 yıl önce 1770'te aslında başlamıştın Çarın önünde diz çökmeye. Hani Donanmayı Çeşme’de toplamış, Ruslar kuzeyden gelir diye bekliyordun… Fakat onlar Baltık’tan çıkıp Atlantik’ten İngilizleri de alıp Akdeniz’den gelip güneyden saldırıp tün Donanmanı yakmıştı!
 
Az sadrazam kellesi almadın hani bu badirelerde… Ama Yeniçerin de az alaşağı edip boğmadı seni.
 
Rusları 300 yıllık ilişkinde bir kere yener gibi olduğunda Sadrazamın ile Çariçenin arasında çadırda geçenler, aslında senin tüm saltanatının özeti gibiydi! Ruslar o gün anlamıştı en zayıf noktanı! 300 yıl boyunca hep dövdüler seni ve Karadeniz’den sepetlediler, Boğaz’a bile hükmettiler, sen de ufala ufala sarayında saltanatın keyfini sürdün 100'lerce karınla, halk sürünürken sokakta ve ölürken cephede. Taa Mustafa Kemal diye biri çıkıp gelip Boğazına kadar battığın son toprağı kurtarana kadar.
 
Ama esas bir türlü anlamadığın; Rusların ‘’megaloideası’’, Akdeniz’de askerlerinin ayaklarını yıkamasıdır!
 
Senin izindekiler, değil ayaklarını, tüm vücut bakımı dahil SPA servisini Mersin’de sundular Ruslara.
 
Biz turizmciler paralarını alıp öyle soyuyorduk onları ama devlet bizim gibi becerikli olamadı maalesef! Gitti koydu Nükleer Rus bombasını Akdeniz’in en nadide koyuna. 
 
150 gün güneş alan Almanya, ülkesini güneş tarlasına çevirmişken, 330 gün güneş alan Akdeniz kıyılarına Nükleer tesis inşasına Ruslar, yandex yandex gülüyorlardır, Rusya Merkez Bankasına bağlı Denizbank tan transfer ettikleri paralarla! Almanya’nın neresiyle güldüğünü bilen yok henüz!
 
Ruslar, daha 3 yıl önce mesajı vermişti… Kendisi cam evde oturan, yan komşuya taş atmaz diye! 
 
Ruslarda da vardır havlayan köpek ısırmaz lafı! Baktılar ki ne ABD ne AB çıkarttıkları gürültüyle hiçbir şey yapmayacaklar, geldiler ve yerleştiler Suriye’ye.
 
Kuzey Irak, ABD Kürdistan’ıysa,  Kuzey Suriye de artık Rusya Kürdistan’ıdır! Ha gayret yoldadır en büyüğü… Hem de artık Yoldaş olan eski Esad biraderinizle. Sayenizde!
Hayırlı olsun Derin Stratejiniz, komşularla sıfır sorundan, tüm dünyayla yüzlerce soruna!