• 13 Ocak 2016 09:25
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Solidarisch !

Bu yazıyı dinleyin
Nizamettin Şen 13 Ocak 2016 Solidarisch !

 

İki gündür Almanya'dayım. Eski başkent Bonn'da 35 yıl önce kurulan dünyanın ilk Kadın Müzesini Antalya Kadın Müzesindeki arkadaşlarımla ziyaret ediyorum. 
 
Tam da bugün Sultanahmet'de Türk turizminin en önemli ziyaretcisi olan ülke olan Alman misafirlerimize bir ihanet şebekesi tarafından kanlı bir terör saldırısının haberini duyduktan sonra temaslarımız başladı. 
 
Öncelikle üzüntülerimizi paylaştık. 
 
Her birimiz bu terör eylemlerinin kaynağını biliyorduk sadece nerede ve ne zaman hangi ülkede insanlığın karşısına dikileceklerini bilmiyorduk. 
 
İnsanlığın insan olmayan bu numunelerinin ne ile adlandırıldıkları hangi ırka, dine, ideale(!) sahip oldukları hiç mi hiç önemli değildir.
 
Onlar insanlık katilidirler ve onlar insan gibi yüce bir varlığın düşmanıdırlar. 
 
Hiç bir inanç onlara insan öldürme hakkını tanımadığı halde bu eylemi yapma nedenlerini yok saymaktadır. Ama onlara bu hakkı kendilerinde  var saydıran odakların kuklalarıdır.
 
Dünya uluslararası terörü maalesef her ülkede yaşıyor. 
 
Paris, Ankara ve İstanbul sıralaması artık önemli DAYANIŞMA kültürünü ortaya çıkarttı. 
 
Terör korkunun topluma yerleştirilme stratejisini uygular. 
 
Toplumun ekonomik ve moral kaynaklarını kurutma hedefini güder. 
 
Kan ve gözyaşı ile beslenir. 
 
Onun için öncelikle çok geniş DAYANIŞMA onun korkulu rüyasıdır.
 
Alman halkının ve devletinin  dayanışma tavrı iyi bir örnektir. Uzun yıllara dayalı Türk Alman dostluğu bugün daha önemini göstermiştir.
 
Türkiye gibi Cumhuriyetle yüzünü batıya dönmüş, kendi kültür ve değerlerini koruyarak batılılaşma modeli ile sahip olduğu inanç coğrafyasında bir örnek ülke olduktan yıllar sonra onu ters bir sarmalın içine sürüklemeye hiç bir oyun gücü erişemeyecektir. 
 
Bu mücadelede Avrupa Birliğ bir kez daha şunu iyi anlamalıdır ki; demokratik laik bir Türkiye Avrupa'nın vazgeçilmezidir. 
 
Türkiye'ye Avrupa'ya ve Avrupa'nın Türkiye'ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır.
 
Solidarisch Dayanışma