• 11 Şubat 2022 18:02
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

ABTA: Kısıtlamaların kalkmasıyla yeni bir dönem başlayacak

Bu haberi dinleyin
11 Şubat 2022 ABTA: Kısıtlamaların kalkmasıyla yeni bir dönem başlayacak

İngiltere Seyahatleri Birliği (ABTA) hükümetin seyahat ile ilgili bütün kısıtlamaları kaldırmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, “ Bu, seyahat endüstrisinin toparlanması için yeni bir dönemin başlangıcıdır” dendi.

ABTA’dan yapılan açıklamada “Test zorunluluğu seyahat etmenin önündeki en büyük engellerden biri idi. Bugün ( 11 Şubat Cuma) yurtdışına seyahat etme süreci artık milyonlarca tatilci için çok daha ucuz ve kolay oldu. Seyahat kurallarında yapılan değişiklikler, seyahat endüstrisinin toparlanması için yeni bir dönemin başlangıcıdır” dendi.

İngiliz halkının güneşi özlediğini bu arada yüz binlerce insanın da kış güneşi ve kayak gezileri için yurt dışına rezervasyon yaptığı belirtilen ABTA açıklamasında, üyelerinden alınan bilgiye göre, karar üzerine tatilcilerin; Türkiye,, ve Portekiz'i tercih ettiği ifade ediliyor.

ABTA açıklamasında 16 yaşından küçük çocuğu olan ailelerin neredeyse üçte ikisi (yüzde 64), pandemi nedeniyle sınırlı seyahat fırsatlarının tatillerini kendileri için eskisinden daha önemli hale getirdiği belirtiliyor.