• 17 Haziran 2021 08:13
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Almanya’da kısıtlamalar gevşetilince, rezervasyonlar katlandı, sektörde beklenti yükseldi

Bu haberi dinleyin
17 Haziran 2021 Almanya’da kısıtlamalar gevşetilince, rezervasyonlar katlandı, sektörde beklenti yükseldi

Almanya’nın kısıtlamaları hafifletmesi rezervasyonlara yansıdı. 

Seyahat pazarında umutlar yükseliyor. Tatil satışları arttı.lerin geleceğe ilişkin beklentileri de rekor seviyeye ulaştı.

Fvw Dergisi’nde yer alan habere göre rezervasyonların arttığı destinasyonlara hergün biri daha ekleniyor.

Araştırma şirketi Dr. Fried & Partner'ın ‘Turizm Satış İklim Endeksi’ raporuna göre mayısında 100 olan endeks, haziranında 134'le 2005'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Araştırmaya göre önümüzdeki 6da seyahat hizmetlerine olan talebin artacağını söyleyenlerin oranı yüzde 21,24 iken, bu oran mayısında yüzde 45,9'a, haziranında ise yüzde 78,9'a ulaştı. Kötümser olanların oranıyla yüzde 34'ten yüzde 10'a geriledi.

Almanya seyahat pazarındaki iyileşme beklentisi gelirler için de geçerli. ''Önümüzdeki 6da gelirlerinizin artmasını bekliyor musunuz?'' sorusuna 'evet' diyenlerin oranı mayısında yüzde 31,5 iken, haziranında yüzde 54,2 oldu.

TUI: Kısıtlamaların hafiflemesiyle rezervasyonlar 2019 düzeyine yükseldi

Bu arada TUI 2021 yaz rezervasyonlarının haftalık bazda 2019'unnı dönemini aştığını açıkladı.

TUI’den yapılan açıklamada en çok tercih edilen destinasyonların Türkiye, ve olduğu bildirildi.

TUI'nin Başkanı Marek Andryszak, "Yaz tatili rezervasyonlarında açık kapanarak tam kapasiteye ulaştı ve seyahatiçin tüketici iyimserliği gün geçtikçe artıyor" dedi.

Türkiye ve'ın yanı sıra'nın Balear vena dönük talebin de yüksek olduğunu ifade eden Andryszak, talebin 2019'unnı dönemini aştığını ve tatil talebinin giderek yükseldiğini söyledi.