• 24 Kasım 2023 23:38
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Almanya’nın dört tur operatörü Türkiye’nin 2024 programlarını anlattı

Bu haberi dinleyin
24 Kasım 2023 Almanya’nın dört tur operatörü Türkiye’nin 2024 programlarını anlattı

 

Almanya’nın dört büyük tur operatörü Türkiye’nin 2023’te yakaladığı performansın 2024 yılında da devam edeceğini söyledi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Antalya’teki Nest Kongre Merkezi’nde düzenlediği 13. Uluslararası Resort Kongresi’nin “Turizm kaynak pazarı olarak’daki durum ve Türkiye’nin konumu” başlıklı oturumuna katılan; TUI, Alltours, Der Touristik ve FTI temsilcileri Türkiye’nin pazarındaki durumu ve Türkiye’nin Alman tatilci ve profesyoneller nezdindeki konumunu anlattı.

Moderatörlüğünü AKTOB Başkan Yardımcısı Ece Tonbul’un yaptığı oturuma TUI Deutschland Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Baumert, Alltours Genel Müdür Yardımcısı Ronny de Clerq, Orta Avrupa Der Touristik CEO’su Dr. Ingo Burmester ve FTI CPO Jan Mayer katıldı

AKTOB Başkan Yardımcısı Ece Tonbul, “Almanya bir kaynak pazar. Nüfusun yüzde 79’u seyahat ediyor ve ortalama üç gün konaklama yapıyorlar. 69-70 milyon seyahat gerçekleştiriyorlar. Bunun da yüzde 50’si tur operatörleri veler aracılığı ile yapılıyor. İlk 10 destinasyona bakarsak bu pazarda birinci sırada. İtalya ikinci, Türkiye ise üçüncü sırada. Biz bu pazarda büyümek için büyük potansiyel görüyoruz ve umarız ki bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

Dört tur operatörü temsilcisi şunları söyledi:

Stefan Baumert /TUI Deutschland Yönetim Kurulu Başkanı

“Biz bu yıl bir hedef koymuştuk. Bu hedefe ulaştık sizin sayenizde ulaştık. 2024 yazlarında Türkiye açısından yüzde 25 artış planlıyoruz. Yeni bir kaynak pazarımız olarak Çekya’dan charterlar başlayacak ve bu insanlar sizin otellerinize gelecek”

Ronny de Clerq/ Alltours Genel Müdür Yardımcısı

“Türkiye çok güzel bir ülke. Dünyanın gözünün üstünde olduğu bölgeler var. Antalya çok avantajlı. Antalya’daki pazar payımız yeterli değil. Antalya’da yükselmemiz gerekiyor.

Ingo Burmester/ Der Touristik CEO’su

“Türkiye en favori ülkemiz. Geçen yıl çift haneli büyüme yakaladık. Kış döneminde Türkiye çok ciddi bir artışta. Türkiye’ye daha fazla iş seyahati var. Dürüst olmak gerekirse gösterdiğiniz inovatif beceri hiçbir ülkede Türkiye’de gösterildiği kadar olmadı.”

Jan Mayer/ FTI CPO

“Türkiye iyi bir dönüş gerçekleştirdi. Türkiye bu düzelmeden sonra pandemi öncesi dönem ile karşılaştırınca enflasyon var. Trendlere bakınca kışın çok büyük bir artış gördük. Önceki yıllarla karşılaştırınca tüm belirsizliklere rağmen Türkiye ilerliyor.