• 07 Mayıs 2022 00:30
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Coral, Rus basınına Mir kredi kartı kullanımını yerinde gösterdi

Bu haberi dinleyin
07 Mayıs 2022 Coral, Rus basınına Mir kredi kartı kullanımını yerinde gösterdi

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Coral, Amerika ve AB’nin’ya uyguladığı yaptırımlar nedeniyle Visa ve Mastercard’ları kullanamaz duruma gelen Rusların Türkiye’de Rus kartı Mir’in yaygınlaşan kullanımını yerinde ve uygulamalı olarak görmeleri için bir grup basın mensubunu Antalya’ya getirdi.

Basın mensupları Mir kartını kullanarak deneyimlerini Türkiye’ye gelecek Rus turistleri anlattı.

Temsil ettikleri gazete TV ve internet sitelerinde izlenimlerin anlatan gazeteciler, Rus Mir kartının üç banka: Ziraat, İş ve Vakıfbank bankamatiklerinde Rusça yazılarla kullanılabildiğini, Mir kartının otellerderıca şehirde alışveriş merkezlerinde  kabul edildiğini Mir kartını kabul eden pos cihazları olan çok sayıda işyeri bulunduğunu yazdı.

Gazeteciler Mir kartını kabul eden üç bankanın çok sayıda ATM'si olduğunu Mir kartıyla bu bankamatiklerden para çekilebildiğini belirtiyor. Gazeteciler Mir kartını kabul eden mağazaların diğer kartları gibi Mir’in de logosunun konması ve bu kartın bu işyerinde de geçerli olduğunun belirtilmesi gerektiğini söylüyor.

Yazılarda Rusların Türkiye’de kullanılan Mir kartı ile bol miktarda TL çekmesinin dolar ve Avro’ya göre daha kârlı olacağını çekilen TL Türkiye’de iken bitmez elde kalırsa ise TL’yinda kolaylıkla Rubleye çevirebildiklerini,rıca çok sayıda mağazanın nakit ödemelerde Ruble kabul ettiğini belirtiyor.