• 13 Mayıs 2022 11:11
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Detur Global golf pazarında yüzde 20 büyüdü

Bu haberi dinleyin
13 Mayıs 2022 Detur Global golf pazarında yüzde 20 büyüdü

Detur Global, 900 bin kayıtlı golfçünün olduğu Nordik pazarında büyüyor. Bu yılın ilk 4ında bu alanda yüzde 20 büyüyen şirket 2023’te daha çok pay almayı hedefliyor.

Kuzey Avrupa’dan 12 uçak kaldıran Detur Global, kış dönemi ek seferlerle 10 noktadan uçmaya devam edecek.

Detur Global’in yanı sıra yıllardır “Golfeen” markasıyla başta İsveç olmak üzere Kuzey Avrupa’dan golf turisti getirdiklerini söyleyen Detur Global İcra Kurulu Üyesi (CPO) Atila Bayman, “Detur Global’e özellikle Finlandiya’daki golf gruplarının yoğun ilgisi var. Golfe özel tur operatörü markamız olan Golfeen ile pazarda büyük tecrübeye sahibiz. Yıllardır kendi uçaklarımızla golf operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Bu yılın ilk 4ında golf sahalarında oyun sayısı düşse de biz yüzde 20 artış yakaladık. Hedeflediğimiz kapasiteler doğrultusunda pazarlama çalışmalarımız devam ediyor. 900 bin kayıtlı golfçünün olduğu bu pazardan 2022 yılında 10 bin golf misafirini Türkiye’ye getirmeyi planlıyoruz. Ürünümüze, otellerimizin üstün hizmet kalitesine güveniyoruz” dedi.

2023’ün parlak bir sene olacağı yönünde güçlü sinyaller aldıklarını söyleyen Atila Bayman, şunları söyledi: “Biz Nordik ülkelerinden 52 hafta uçak kaldırıyoruz. Sezonun durduğu hatta bazı otellerin kapandığı kış döneminde bile uçuşlarımız devam etti. Bu nedenle golf pazarı açısından farklı bir konumdayız. 2022 Sonbahar dönemi için de ümitliyiz; özellikle Finlandiya, İsveç ve Danimarka’dan yoğun talep mevcut. Bu doğrultuda pazarlama ve operasyon ekiplerimiz çalışıyor.”