• 14 Haziran 2024 14:10
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

FTI’ın Türkiye’deki otelcilik şirketi MP iflasa gitmedi, konkordato ilan etti

Bu haberi dinleyin
14 Haziran 2024 FTI’ın Türkiye’deki otelcilik şirketi MP iflasa gitmedi, konkordato ilan etti

 

Avrupa'nın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Merkezli FTI Group'un iflas etmesi sonrasında Türkiye’deki otelcilik şirketi MP Hotels ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Avrupa'nın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Merkezli FTI Group on binlerce müşterisi tatildeyken iflas başvurusunda bulunurken Türkiye'deki otelcilik şirketi MP Hotels Management (MP Hotel) şirketin iflasının ardından bir açıklama yaparak iflastan etkilenmediğini, operasyonlarınanı şekilde devam edeceğini bildirmişti.

Türkiye'de ikisi kendi mülkiyetinde olmak üzere 11 otel ile faaliyet gösteren FTI Group şirketlerinden MP Hotels tarafından işletilen otellerden Mares Otel’in sahibi Marmaris Altınyunus Turistik tarafından Kamuyudınlatma Platformu'na (KAP) yapılan konkordato açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

''17.10.2016 tarihli kira sözleşmesi kapsamında Mares Otel'de kiracı olarak faaliyet göstermekte olan MP Hotel Management İnşaat Yatırım A.Ş. (MP Hotel) tarafından şirketimize iletilen elektronik posta mesajında; konkordato talebinde bulunulduğu ve bu talebe ilişkin olarak ANTALYA 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ'nin 2024/441 E. Sayılı dosyası marifetiyle MP Hotel hakkında 13.06.2024 tarihinden başlamak üzere 3 süre ile geçici mühlet kararı verildiği belirtilmiştir.''

Halihazırda kiracıları olan MP Hotels'in Mares Otel isimli tesislerinde faaliyetlerine devam ettiği, kira sözleşmesi çerçevesinde kira bedelinin peşin tahsil edildiği ve kira sözleşmesi kapsamında şirketleri tarafından davaya müdahale talebinde bulunulacağını belirten Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklamadarıca sözleşme kapsamında şirketlerinin tüm haklarının değerlendirilecek olup, konuyla ilgili gelişmelerin yatırımcılar ile paylaşılacağı belirtildi.