• 23 Ocak 2022 22:03
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Hamdi Akın, Uludağ'da otel işletecek

Bu haberi dinleyin
23 Ocak 2022 Hamdi Akın, Uludağ'da otel işletecek

Uludağ'da ilk yatırımını 1993 yılında yapan ve Uslan Otel'in olduğu yeri satın alan Akfen Holding, o binayı yıkıp yeni yatırıma karar verdi. 40 odalı yeni butik otel için 100 milyon TL yatırım planlayan holding, oteli önümüzdeki kış sezonuna yetiştirmeyi planlıyor. 

Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist’teki Sibel Atik’in haberine göre Akfen Holding, yeni bir kararla Uludağ'da otel işletmeciliğine de soyunacak. Uludağ birinci bölgede yer alan Uslan Otel'in sahibi olduklarını fakat şimdilerde orada yeniden yapılacak otelin işletmeciliğini de yapacaklarını dile getiren Hamdi Akın, "Yeniden yapılacak oteli yaklaşık 100 milyon TL yatırımla hayata geçireceğiz" diyor. 

40 oda kapasiteli

Pandemi sürecini Loft projesinin sorumluluğunu üstlenerek günlerini'da geçiren Hamdi Akın, şimdilerde ise daha çok Uludağ'da olacağını söylüyor. Yeni otelin çok özel bir proje olduğunu ve Uludağ'da olmayan yapıda bir butik otel yapmak istediklerini ifade eden Hamdi Akın, bu oteli önümüzdeki kış sezonuna yetiştirmek istediklerini aktarıyor. Otelin 40 odalı olacağını kaydeden Hamdi Akın, "Uludağ'a gitmeyeli çok uzun zaman oldu. Fakat yeni otel yatırımıyla artık kışın daha çok oralarda olacağız. İstanbul'a çok yakın olması ve yeni dönem ihtiyaçlara cevap verecek, konforlu bu tesis için öngördüğümüz 100 milyon TL'lik bütçe artabilir" diye konuşuyor. 

Akfen Club

Otelin adı içinde birçok farklı fikir olduğunu aktaran Hamdi Akın, kendisinin "Akfen Club" olmasına karar verdiğini ifade ediyor. Akfen Holding açısından 2022 yılının otel başta olmak üzere mevcut yatırımların tamamladığı bir yıl olmasını beklediklerini söyleyen Akın, mevcut ekonomik ortamı yakından izlediklerini ve yeni yatırım fırsatlarını aramaya devam edeceklerini de belirtiyor.