• 05 Ekim 2021 23:57
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

‘Her yer ofis - ‘Workation’ modeli Türkiye’de Bodrum Hapimag Sea Garden’da

Bu haberi dinleyin
05 Ekim 2021 ‘Her yer ofis - ‘Workation’ modeli Türkiye’de Bodrum Hapimag Sea Garden’da

 

Pandemiyle birlikte çalışma alanında yükselen ‘tatil ofis’ trendi, Türkiye’de ‘Her yer ofis’ adıverilen bir model ile Yalıçiftlik’teki Hapimag Sea Garden Resort’ta Workinton ve STH Travel & Mice iş birliği ile yaşama geçiyor. 

Ekim 2021-Mayıs 2022 tarihleri arasında proje ortakları paydaşlara ve çalışanlara hizmet verecek. Projenin gelecekte Hapimag’ın dünyaya yayılan uluslararası bir modele dönüşmesi hedefleniyor.

Tatil ve iş bir arada

Konuyla ilgili hazırlanan işbirliği protokol Hapimag Resort Operasyonları Türkiye,, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, Workinton CEO’su Enis Cevahircioğlu ve STH Travel & Mice Başkanı Tolga Özbabacan’ın katıldığı törende imzalandı.

İmza töreninde konuşan Hapimag Resort Operasyonları Türkiye,, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, şunları söyledi:

Yükselen trend

“Pandemi döneminde en fazla değişen ve dönüşen alanların başında çalışma modelleri geliyor. Sabit ofisler, yerini uzaktan ve hibrit çalışma modellerine bıraktı. İş dünyasına yeni katılan bir terim olan ‘Workation’ yani ‘tatil ve iş bir arada’ modeliyle, çalışanlar hem tatil yapıyor hem de işlerini takip edebiliyor. Biz belki 10 yıl sonra Türkiye’de sahiplenmesi beklenen bu trend karşısında çıtayı biraz daha yükseğe çıkardık ve önemli bir iş birliğine imza attık. Dünya çapında kanıksanmış bir trend olmaya hazırlanan ‘Her yer ofis’ adını verdiğimiz iş modelini, Türkiye’de ilk olarak Hapimag Sea Garden Resort ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliğiyle hayata geçiriyoruz. İş ortaklarımız ve onların değerli çalışanlarının, doğayla iç içe bir alandaki çalışma ortamında ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” Ekim 2021-Mayıs 2022 arasında Workinton ve STH & Mice birlikteliğiyle kurumların çalışanlarını’da ağırlanacak proje kapsamında Hapimag’ın yakın gelecekte globale yayılan uluslararası bir modele dönüşmesi de hedefleniyor.

Şirket kültürü

STH Travel & Mice Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Özbabacan da törende yaptığı konuşmada, “Gördük ki evden çalışma modelinde, insanların yüz yüze buluşmaya duyduğu ihtiyaç her geçen gün büyüyor. Şirket kültürünün çalışanlar arasında gelişmesi,

motivasyonlarının artması için çeşitli yöntemleri arayışımızı bu yaz’da bulduk” dedi.

Mesai kavramı kalktı

Pandemiyle beraber gelinen noktada iş yapış biçimlerimiz ve çalışma modellerinin beklenilenden de radikal bir şekilde değiştiğine dikkat çeken Workinton Kurucu Ortağı ve CEO’su Enis Cevahircioğlu ise şunları söyledi: “Pandemiyle birlikte pek çok şirket ve kurum hızlı bir dönüşüm sürecinin içerisine girdi. Zorunlu olarak deneyimlenen evden

çalışma modeline geçiş ve sonrasındaki süreç birçok problemi de beraberinde getirdi. 

Mesai kavramı yerini görev ve iş bazlı sisteme bıraktı. Dünyadaki dönüşümün de bir sonucu olarak geleceğin çalışma sistemi olarak hibrit ofis çözümümüzle hizmet veriyoruz.”