• 16 Ekim 2020 20:45
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

HolidayCheck tur operatörlüğünden peşinatsız rezervasyon

Bu haberi dinleyin
16 Ekim 2020 HolidayCheck tur operatörlüğünden peşinatsız rezervasyon

Otel müşterilerinin değerlendirme platformu iken tur operatörü olan HolidayCheck peşinatsız rezervasyon sistemine geçiyor.

HolidayCheck Reisen Genel Müdürü Vinzenz Greger, “Yeni sistemde peşinat yok, risk yok, Bu tur Operatörlüğünde devrimdir” dedi.

Greger konuyla ilgili bilgi verirken şunları söyledi:

“Yıllardır bir çok tur operatörü, paket turların toplam maliyetinin yüzde 25'inden fazlasını depozito olarak ödenmesini istiyordu. hatta bazen yüzde 90'a varan ön ödemeler isteniyordu.virüs salgını  ile birlikte müşteri rezervasyonunu daha çok iptal etmeye başladı. Ama iptal edince ödediği paranın bir bölümü kesiliyordu, Ayrıca tatilciler paralarını seyahate çakmadan kısa bir süre öncesine kadar kendi hesaplarında bulundurmayı tercih ediyordu. Bu da anlaşılabilir bir şey.

Korona sürecinde tatil ve seyahatlerde kafalar çok karıştı. Elverişsiz seyahat koşulları, iade edilmeyen depozitolar ve yalnız özel durumlarda ücretsiz iptal edilebilen seyahat paketleri müşterileri yordu ve kızdırdı. 

Şu anda birçok müşteri sadece çok kısa zaman önce ancak yeni bir rezervasyon yapmaya cesaret edebiliyor.

Kriz, tatilcilerin ihtiyaçlarının ve taleplerinin değiştiğini açıkça gösteriyor.

Getirdiğimiz yeni ön ödemeyi kaldırıyoruz. Müşterinin parası kendi hesabında kalacak.Flex dediğimiz esnek rezervasyon sisteminde müşteri kalkıştantı gün öncesine kadar rezervasyonunu ücretsiz olarak iptal edilebilecek. Yeni flex sistemi yalnızvirüs salgını döneminde değil gelecek dönemde de uygulanacak.”