• 11 Eylül 2020 20:07
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Kırıkkale Hotel Carmine’de skandal

Bu haberi dinleyin
11 Eylül 2020 Kırıkkale Hotel Carmine’de skandal

!

İş için Ankara’dan Kırıkkale’ye giden Kardelen Kamişli kaldığı Hotel Carmine’de korku dolu bir gece yaşadı. Gece 03.00 sularında uykusundan uyanan Kamişli, tanımadığı bir adamın yatağının başucunda oturup kendisini izlediğini gördü.

Kardelen Kamişli’nin şikâyeti üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kamişli’nin odasına giren ve ifadesiındıktan sonra serbest kalan Seyit Muhammed Sarı’nın kamuda çalıştığı öğrenilirken ifadesinde, ‘alkolü olduğunu, çoğu şeyi hatırlamadığını, yanlışlıkla odaya girmiş olabileceğini, kimseyi taciz etmek, zarar vermek gibi bir niyetinin olmadığını’ söylediği öğrenildi. 

Kardelen Kamişli, yaşadığı korkunç geceyi anlattı: “Yaşadıklarıma hâlâ inanamıyorum, şoktayım. Gecenin bir saatinde uykudan gözünüzü açtığınızda yatağınızda oturan birini görüyorsunuz. Dondum, kalakaldım. 

Polis 155’i aradığımda ‘Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi, emin misiniz?’ sorusu ile karşılaştım. Emin olduğumu ve ekiplerin acilen 221 numaralı odaya gelmesini istedim. Şahsın bu süreçte odamın kapısını bir kez daha tıklatması üzerine odamdan çıkamadım ve bu korkuyla odamda hapis kaldım.”

“Nasıl odaya girebildi

Birkaç dakika sonra kendime gelebildim ve tepki vermeye başladım.lah kimseye böyle bir olay yaşatmasın. Odaya kartla giriliyor, nasıl oluyor da kapıyı açıp odama girebiliyor? Korku dolu bir gece yaşarken, odama giren şahısta, gelen polis ekibi de yaşanılan olay normalmiş gibi davrandılar.

Yaşadığı dehşetin devamını anlatan Kamişli, şöyle konuştu: “Lobiye inip resepsiyon görevlisinden görüntüleri izlemeyi istediğimde ‘Polis götürmedi, arkadaşları parka götürdü’ dedi. Bu kadar korku yaşatan ve ihbar ettiğim kişinin ekip tarafından, şikâyetçi olup olmadığım sorulmadan, bırakıp gidilmesi sinirlenmeme neden oldu. Ekipleri tekrar arayarak şahıs hakkında şikâyetçi olduğumu, gelipmalarını istedim.

“Polis barıştıralım dedi”

Ekip geldiğinde şahsııp ekip aracına bindirdiler ve ‘İn arabadan da barıştıralım sizi’ diyerek şahsı arabadan indiren ekip amirine ‘Ne barışması memur bey. Şikâyetçiyim şahıstan’ dedim. Şahısla aynı araca bindirmeye çalışmaları üzerine kendi aracımla Cumhuriyet Polis Merkezi’ne gittim. Şahsın da 2 arkadaşı, ‘Alkollü ne yaptığını bilmiyor, şikâyetçi olmayın’ dedi.”

Otel ve Valilikten açıklama

Otelden açıklama

Olayın yaşandığı otelin yönetim kurulu başkanı Gökhan Akgül, olay üzerine otel yönetiminin anında polise haber verdiğini, konunun yargıya intikal ettiğini belirterek ‘’Bu bağlamda otelimiz üzerine düşen sorumluluğu en hızlı şekilde yerine getirmiştir.’’ dedi.Carmine Otel sahibi Gökhangül yaptığı açıklamada, “Maalesef böyle üzücü bir olay yaşanmış. Hem kızın kendisini, hem babasını arayıp özür diledim. Yaptığımız incelemede kaldığı oda başka bir kart tarafından açılmamış, kapıda zorlama yok.

Bu şahıs odaya nasıl girmiş? İnanın biz de bilmiyoruz. Otel girişinde, lobi bölümünde kameralarımız var. Ancak katlarda kameralarımız arızalıydı” dedi.

Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

“Kardelen Kamişli isimli şahsın kalmakta olduğu otel odasına 07/09/2020 günü gecesi tanımadığı bir erkek şahsın girmesi olayı ile ilgili olarak aynı gece şüpheli şahıs tespit edilerek yakalanmış otel görevlisi de dahil olmak üzere 2 şahsa şüpheli sıfatıyla adli işlem başlatılmıştır. Kardelen Kamişli’nin sosyal medya platformlarından paylaştığı diğer iddialarla ilgili de gerekli idari inceleme Valiliğimizce başlatılmıştır. Kardelen Kamişli’ye geçmiş olsun dileklerimizle birlikte, gerekli tüm işlemlerin hassasiyetle yerine getirilmekte olduğunun bilinmesi kamuoyuna duyurulur”