• 26 Haziran 2022 23:32
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ryanair grevlerinden 600 bin yolcu üç bin uçuş kaybı oldu

Bu haberi dinleyin
26 Haziran 2022 Ryanair grevlerinden 600 bin yolcu üç bin uçuş kaybı oldu

Personel yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşanan Avrupa’da peş peşe gelen grevlerle sorunlar büyüyor. Grevlerden ençok uçuş ve yolcu kaybı’da oldu.

Havacılık istatistiklerini tutan Mabrian verilerine göre Ryanair'in kabin ekibinin Avrupa genelindeki üç günlük grevinden; Belçika, Fransa, İtalya, ve Portekiz'den uçan yaklaşık 600.000 yolcunun seyahatlerinde sorunlar yaşandı.

RyanAir çalşanlarının ücretlerinin artırılması ve iş yükünün azaltılması ile ilgili taleplerinin karşılanmaması üzerine hafta sonunda greve gitmesi nedeniyle üç binden çok uçuş yapılamadı. Bundan 600 bin yolcu etkilendi

Havacılık istatistiklerini tutan Mabrian verilerine göre RyanAir grev nedeniyle uçuş iptallerinden ençok etkilendi. İptal edilen uçuşların yarısı, 1500’ü’ya yapılacaktı.

Mabrian Satış ve Pazarlama Direktörü Carlos Cendra konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

" Daha yüksek personel maliyetleri ve enflasyonla karşı karşıya kaldıkları bir zamanda bu durum Avrupa destinasyonları için utanç vericidir. Normal zamanlarda bu yolcuların bir kısmı alternatif yollarla seyahat edebilir veya başka bir tarih için yenidenarlayabilirlerdi. Ancak bu kez gibi diğer havayollarının tarifesini kesmesi ve muhtemelen başka havayolları nedeniyle planlarından kalıcı olarak vazgeçmek zorunda kalmasıyla sorun yaşandı.