• 11 Haziran 2021 00:11
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Trabzon’da yol üzerindeki otellerin yıkımına başlanıyor

Bu haberi dinleyin
11 Haziran 2021 Trabzon’da yol üzerindeki otellerin yıkımına başlanıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 12 Haziran itibarıyla Çömlekçi'de yol üzerindeki otellerden başlayarak yıkım işlemine başlayacakların söyledi.

Zorluoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'ndaki konuşmasında, Çömlekçi bölgesindeki Kentsel Dönüşüm 1’inci etap proje çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ve inşaatın yükseldiğini söyledi. 

''Şimdi 2’nci etaba yoğunlaştık. 2 etabın proje çalışmaları ve kamulaştırma işlemleri devam ediyor'' diyen Zorluoğlu, şunları söyledi:

''39 parselin kamulaştırma işlemi tamamlandı. Bunlara 52 milyon 900 bin lira para ödedik. 8 adet parselin kamulaştırma bedeli olarak 10 milyon yatırılmış olup, mahkeme kararını bekliyoruz. 4 parsel için 1.6 milyon lira olan kamulaştırma bedeli TOKİ’den talep edildi. Tahliye işlemlerimiz de devam ediyor. Orada muhtemelen 12 Haziran itibarıyla yol üzerindeki otellerden başlayarak yıkım işlemine geçiyoruz. Orada var olan ilçe minibüslerini de yıkımdan olumsuz etkilenmemeleri adına oradan aldık biraz ilerisinde onları oraya transfer ettik. Otellerin yıkımıyla 2’nci etaba da bir anlamda hız kazandırmış olacağız.”