• 16 Mayıs 2024 00:28
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Tuhaf uygulama: Turistlere dondurma satışı yasaklanacak !

Bu haberi dinleyin
16 Mayıs 2024 Tuhaf uygulama: Turistlere dondurma satışı yasaklanacak !

 

Amsterdam (Hollanda) veya Venedik (İtalya) gibi Avrupa'nın büyük başkentlerinde olduğu gibi, giderek daha fazla şehir kitleine karşı mücadele etmek için kısıtlayıcı önlemlere katılıyor. Ancak bu konuda getirilen yasak ve kısıtlamalar tuhaf bir hal aldı.

Şimdi, Milano’da özellikle geceleri sokaklara aşırı turist akışını kısıtlamak için getirilen bir önlem olarak ziyaretçiler tarafından en çok tüketilen gıda ürünlerinin satışını yasaklama getirilmek isteniyor.

Satışı yasaklanmak istenenler arasında dondurma da var.

Condé Nast Traveller'ın haberine göre, saat 12.30'dan, yani gece yarısından sonra pizza ve dondurma satışı yasaklanacak. Vatandaş Güvenliği ve Sivil Koruma Dairesi'nin teklifinde bu yasağın şehirdeki yüksek sezon boyunca sürdürülmesi öngörülüyor. Onaylandığı takdirde, sadece pizza ve dondurma satışı değil, hafta içi 00.30-06.00, hafta sonu 1.30-06.00 saatleri arasında açık alanlarda her türlü yiyecek ve içecek servisi de yasaklanacak. 

Önlemin sabahın erken saatlerinde genellikle bu tür gastronomik atraksiyon arayan insanların ve eğlence mekanlarının neden olduğu sokak gürültüsünü azaltmayı amaçladığı belirtiliyor.