• 14 Eylül 2023 10:10
  • 0
  • 0 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

TUI’nin otelcilik biriminin CEO’su Erik Friemuth ayrılıyor

Bu haberi dinleyin
14 Eylül 2023 TUI’nin otelcilik biriminin CEO’su Erik Friemuth ayrılıyor

TUI Grubu’nun otelcilik alanına yoğunlaşma kararı ile bünyesindeki otelcilik birimi  TUI Hotels & Resorts'un başına getirdiği Erik Friemuth görevindenrılıyor.2017’den beri TUI Hotels & Resorts'un CEO'su ve TUI Grubu Pazarlama Direktörü olan Friemuth 2024 yılı başında şirkettenrılacağını duyurdu. Friemuth grubu Whitbread'in’daki otel şirketinin genel müdürlüğü görevini üstlenecek.

Friemuth, TUI'ye 2014 yılında pazarlama direktörü olarak katıldı ve grubun yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında TUI Hotels & Resorts'un sorumluluğunu da üstlendi.

TUI Grubu CEO'su Sebastian Ebel, Friemuth’un grubun otelcilik alanında genişletilmesinde ve grubun marka portföyünün başarılı bir şekilde yeniden düzenlenmesinde kilit rolü olduğunu söyledi.

TUI Grubu otelcilik alanında: TUI, TUI Blue, Robinson, TUI Magic Life, RIU ve Suneo markaları altında 400'den fazla oteli işletiyor. Gruprıca Atlantica, Barut, Blue Diamond, Dorfhotel, Grupotel, Iberotel, Jaz, Magic Hotels (Kuzey Afrika), Sol Y Mar ve TT Hotels şirketlerinde de ortaktır.