• 06 Temmuz 2024 22:17
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

TUI: "Turizme aç destinasyonlara ihtiyacımız var"

Bu haberi dinleyin
06 Temmuz 2024 TUI: "Turizme aç destinasyonlara ihtiyacımız var"

TUI CEO'su Sebastian Ebel ve Yönetim Kurulu Üyesi Peter Krueger grubun önümüzdeki dönemde yoğunlaşacakları alan, konu ve bölgeler konusunda açıklamalar yaptı.

İki yönetici bir süreden beri Afrika’ya yoğunlaşan TUI’nin önümüzdeki üç yılda Afrika’ya odaklanacağını, Afrika'nın grup içinde önemli bir odak noktası olması gerektiğini belirterek “Turizme aç destinasyonlara ihtiyacımız var” dedi.

Otel sayısını 600’e çıkaracak

Sebastian Ebel Şunları söyledi:  Dönüşüm üzerinde çok çalışıyoruz. Kendi markalarımız altındaki 420'ye yakın otel ve resortumuzla tatil otelciliği sektöründe uluslararası bir lideriz. Orta vadede 600 otele ulaşmayı hedefliyoruz. Bölge sürekli olarak büyümekte ve oldukça karlı olmasına rağmen bazen hala tur operatörlerinin gölgesinde kaldığı algılanmaktadır. Organizatörlerimiz dünyanın her yerindeki satış pazarlarına ve müşterilere erişim sağlar. Ancak otellerimizle yeni destinasyonlar inşa ediyor ve geliştiriyoruz.”

Yeni markalarını Afrika’da büyütecek

“Önümüzdeki üç yıl içinde pazardaki varlığımızı Zanzibar'da on otele ulaşarak büyüteceğiz” diyen Ebel, şunları söyledi:

“Afrika'nın kültürel, coğrafi ve ekonomik açıdan büyük bir potansiyeli var. Büyüme ve dolayısıyla yeni otel inşaatı için geniş desteğin olduğu otellerin inşa edilmesi önemlidir. Destinasyon sayısının artması, günümüzde özellikle talep gören destinasyonlara da yardımcı olacaktır.

Yeni markamız The Mora'nın ilk otelini geçtiğimiz günlerde Zanzibar'da açtık. TUI Blue Bahari Zanzibar ve iki Riu oteli Riu Palace Zanzibar ve Riu Jambo'dan oluşan adadaki portföyümüzü tamamlıyor. Robinson Kulübü'nün inşaatına kısa sürede başlanacak. Gelecek yıllarda portföyümüzü sürekli genişleteceğiz. Batı Afrika'dan sonra Doğu Afrika'da da sadece Avrupa'dan gelen misafirler için değil, Afrika, Amerika ve Orta Doğu'dan gelen yeni misafirler için de büyük bir potansiyel görüyoruz.