• 08 Nisan 2022 17:20
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

“Türkiye bu yıl kazanan ülkelerden olacak”

Bu haberi dinleyin
08 Nisan 2022 “Türkiye bu yıl kazanan ülkelerden olacak”

Alman tur operatörlerinden DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann, Türkiye ve Antalyai için moral veren önemli açıklamalarda bulundu.Hartmann, “Rakipleri ile kıyaslarsak Türkiye, çok başarılı. Türkiye’nin fiyatı da artıyor. Yüzde 12 fiyatlar arttı. Çünkü insanlar artık daha iyi yerlerde tatil yapmak istiyor” dedi. 

DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann,  Antalya’dacilerle buluştu. Akra Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann şunları söyledi:

“Türkiye’ye gelen memnun ve mutlurıldı.”

“Türkiye ve Türkiye de bu sene kazanan ülkelerden biri olacaktır. Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve, Türkiye’ye büyük ilgi gösteriyor. Bu tamamen fiyatlarla alakalı bir durum değil, Türkiye’nin kalitesi ile alakalı. Türkiye’ye gelen memnun ve mutlurıldı. Müşterilerimizi mutlu ettiğiniz için teşekkürler.

“Rakiplerimiz zor durumda bizim borcumuz yok”

Der Touristik’in Rewe Group’a bağlı olduğunu hatırlatan Hartmann, her yıl büyüme trendinde olan bir grup olduklarını belirterek, “Güçlü yapımız nedeniyle borcu olmayan sağlıklı bir tur operatörüyüz. Pandemi döneminde yoğun bir yatırım ve çalışma yaptık. 17 farklı kaynak pazardan 74 farklı destinasyona turist gönderiyoruz. 2 yıl öncesine kadar 6.7 milyar Avroluk bir ciroya sahiptik. Pandemi ile işlerimiz durdu. Pandemi döneminde çok fazla kayıp yaşadık ama bu dönemde kendimizi geliştirmeye çalıştık. Şimdi işlerimiz yeniden açıldı. Ancak bu sefer de krizi çıktı. Biz pandemi krizi sonrasında daha da güçlüyüz. Rakiplerimiz zor durumda kalırken biz borcumuz olmadan kendimizi geliştirdik” dedi.

“Türkiye fiyatları yüzde 12 arttı”

Sören Hartmann daha sonra rezervasyonlar konusunda açıklamalarda bulundu. Pandemi ile birlikte 2020 yılında yüzde 70 kayıp yaşadıklarını belirten Hartmann, “2021’de biraz geliştik ve kapasitemizin yüzde 40’ına ulaştık. Türkiye’deki kapasitemizin ise yüzde 80’ine ulaştık. 2022 için Türkiye’ye müthiş bir talep var. 2022 yılında 2019 seviyesine ulaşabiliriz. Rakipleri ile kıyaslarsak Türkiye, çok başarılı. Türkiye’nin fiyatı da artıyor. Yüzde 12 fiyatlar arttı. Çünkü insanlar artık daha iyi yerlerde tatil yapmak istiyor. Pandemi sonrasında iyileşme oldu. Bu sefer de krizi ile karşı karşıyayız. krizi çok kötü bir etki yapabilirdi ama bu olmadı. " ifadelerini kullandı.

“Türkiye’ye ilgi var”

Türkiye rezervasyonlarında artış olduğunu belirten Hartmann, "Rezervasyonları 2019 yılı ile kıyaslarsak Ocakı ile birlikte gelirlerimiz artmaya başladı. Rezervasyonlarımız 2019’un üzerine çıktı. krizi çıktı ve rakamlar düştü ancak rakamlar tekrar yükseldi. Bu nedenle krizinin etkisini görmüyoruz. Genel olarak pandemi sonrasında rezervasyonlarda büyük bir artış oldu ve bunu krizi bile etkileyemedi. Çok iyi bir sene geçireceğiz. Rezervasyonlar artıyor ve bu da bizi mutlu ediyor.