• 15 Kasım 2023 10:26
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ülkeler vergi koyup kurallar getirince Airbnb zora girdi

Bu haberi dinleyin
15 Kasım 2023 Ülkeler vergi koyup kurallar getirince Airbnb zora girdi

 

Kısa süreli ev kiralama sisteminin en büyük firması Airbnb, ülkelerin konuyla ilgili düzenlemelere gidip sistemi vergiye dahil emesiyle zora düştü.

Airbnb CEO'su Brian Chesky, başta sistemin ortaya çıktığı Amerika olmak üzere diğer ülkelerin de  konruyla ilgili düzenlemelere gitmesini değerlendirirken “ Sistemin temelinin iyi inşa edilmediğini gördük” dedi.

Airbnb CEO'su Brian Chesky, şirketin karşılaştığı temel sorunları ve bunları nasıl çözmeyi planladığını Bloomberg ile yaptığı bir röportajda anlattı.

“Evimiz için 10 sütuna ihtiyacımız varken dört sütunu vardı.  Sistemimiz küçük bir şirket için tasarlandı, ancak çok hızlı büyüdük” diyen Chesky, 2023 yılının Airbnb için zor bir yıl olarak geçtiğini söyledi.

Ev sahiplerinin daralan kâr marjları, rakibi Vrbo’nun sadakat programı özelliğiyle öne geçmesi, ABD’nin New York City kentinde kısa süreli kiralamalara ilişkin kuralların sıkılaştırılmasıyla Airbnb'yi neredeyse pazarın dışına ittiği belirtiliyor.

Bu yıl temel hizmetlerini mükemmelleştirme yılı olduğunu ve gelecek yıl yeni ve heyecan verici şeyler görmeye başlayacaklarını söyledi.