• 15 Eylül 2020 08:03
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

WTM Londra 40 yıllık tarihinde ilk kez sanal ortamda yapılacak

Bu haberi dinleyin
15 Eylül 2020 WTM Londra 40 yıllık tarihinde ilk kez sanal ortamda yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen fuarlardan az sayıda da olsa bazıları yeniden açılma karararken bazıları da sanal ortamda gerçekleştirilecek

Turizm ile ilgili büyük fuarlardan WTM Londra 2020’nin sanal ortamda gerçekleştirileceği açıklandı.

Tarih de değişiyor

WTM 2020 daha önce  2-4 Kasım tarihleri ​​arasında yapılması planlanıyordu, ancak format değişikliği ile birlikte tarihi ertelenerek 9-11 kasım olarak değiştirildi.

WTM Londra Başkan Yardımcısı Simon Press, yapılmaya başlandığı 1980 yılından bu yana WTM Londra'nın ilk defa canlı etkinlik olarak yapılamayacağını söyledi.

Press, ''Fuarın fiziksel olması için yorulmadan çalıştık ancak artan seyahat kısıtlamaları ve dünyadaki belirsizlik, pek çok ülkeden katılımcının fuara gelmesinin pratikte mümkün olmayacağını gördük. Öte yandan, Birleşik Krallık'ta iş etkinliklerine ve konferanslara izin verilip verilmeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Bununla ilgili resmi karar da 1 Ekim tarihinde açıklanacak.'' dedi.

ITB Berlin karma formatta yapılacak

Bu arada ITB Berlin 2021’in dijital ve fiziksel oşarak karma formatta yapılacağı duyurulmuştu. Fuardan sorumlu David Ruetz, 10-14 Mart tarihleri ​​arasında karma formatta gerçekleştirileceğini söylemişti.