• 29 Temmuz 2020 12:52
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Almanya Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırmadı

Bu haberi dinleyin
29 Temmuz 2020 Almanya Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırmadı

Almanya Dışişlerilığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı. 

Seyahat uyarısı yenilenen ülkeler arasında Türkiye de var. Seyahat uyarılarının, hijyen önlemleri, temas izleme, test kapasitesi ve şeffaf verilerin bulunup bulunmamasına göre verildiği açıklandı.

Corona virüsü sebebiyle Türkiye’ye turist yollamama tavsiyesinde bulunanmanya’dan flaş bir açıklama geldi…manya Dışişlerilığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı. Seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasında Türkiye de yerdı.

“Gidilmemesi gereken” ülkeler listesini yayınlayan Robert Koch Enstitüsü, ülkelerin risk bölgesi olarak belirlenmesinde, her 100 bin kişide 50 kişilik virüs enfekte sayısını bazdıklarını açıkladı.manlar'ın bu hesabı dikkateınırsa, Türkiye'de yaklaşık en az 51.500 Corona pozitif kişi olması gerekiyor.

Türkiye'nin verdiği tüm sayılara rağmen seyahat uyarısını kaldırmayanmanya'dan bu yaz Türkiye'ye artık yoğun şekilde bir beklenmiyor.

 

LÜKSEMBURG DA LİSTEDE
 

Dışişlerilığı, seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasına AB üyesi Lüksemburg'u da koydu. AB'de seyahat uyarısı yapılan tek ülke bu küçük Lüksemburg olurken,’nın turistik kentlerinden Barselona ve çevresindeki plajlarda dikkatli olunması istendi. Ancak için henüz bir seyahat uyarısı yapılmadı. Seyahat uyarısı yapılmayan ülkelerden gelenler, yine de üç gün içerisinde doktoruna gidip test yaptıracak.

Seyahat uyarısı yapılan ülkelere gidenler ise hemen havaalanlarında test edilecek.