• 27 Şubat 2021 00:49
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Erdoğan "Rezervasyonlarda patlama yaşanıyor” 200 gemi Galataport'a rezervasyon yaptırmış.”

Bu haberi dinleyin
27 Şubat 2021 Erdoğan "Rezervasyonlarda patlama yaşanıyor” 200 gemi Galataport'a rezervasyon yaptırmış.”

Cumhurbaşkanı Tayyip, Rezervasyonlarda patlama yaşandığını belirterek "Dünyada yıldızı giderek parlayan bir ülke olduğumuzun en önemli göstergesi misafir ettiğimiz özellikle yabancı turist sayının 52 milyonu bulmuş olmasıdır” dedi

İstanbul Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması’nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Galataport'a 200 geminin rezervasyon yaptırdığını söyledi.

Bereketli günlere kavuşacağımız vakitler yakındır”

“Her ne kadar salgın sebebiyle bu sayıda bir düşüş yaşanmış olsa da normalleşmeyle birlikte çok daha yüksek turist sayılarına ulaşacağımızı biliyoruz. Nitekim seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor. İnşallah hep birlikte yeniden sağlıklı ve bereketli günlere kavuşacağımız vakitler yakındır.

“İstanbul 100 milyon turist alacak şehir”

İstanbul'la kıyas dahi edilemeyecek yerler çok yüksek rakamlarda turist çekiyor. Bu tabloya baktığımızda İstanbul'un tek başına 50 milyonluk, hatta 100 milyonluk bir turist ağırlama potansiyelini barındırdığını söyleyebiliriz. 

“Galataport’a 200 gemi rezervasyon yaptı

Galataport tamamlandığında İstanbul'un kültür sanat hayatına veine çok büyük katkılar sunacak bir atılımdır. gemilerin yanaşacağı bir yer haline gelecektir. Galataport 25 milyon ziyaretçi, 7 milyon turist, 1,5 milyon gemi yolcusu potansiyeli ile dünya çapında bir projedir.

Nisanından itibaren Galataport'un faaliyete geçmesini bekliyoruz. Sadece bu yıl 350 bin yolcu taşıyan 200 gemi Galataport'a demirlemek için rezervasyon yaptırmıştır. Önümüzdeki yıl bu ilginin beş katına çıkacağına inanıyor ve görüyorum.