• 13 Ocak 2021 02:18
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

IATA: 2021’de düzelme olmayacak

Bu haberi dinleyin
13 Ocak 2021 IATA: 2021’de düzelme olmayacak

Seyahat endüstrisin için 2021 yılının umut verici olmadığına ilişkin  uluslararası alanda yapılan açıklama ve değerlendirmelere yenileri ekleniyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)Başkanı Alexandre de Juniac video konferans yöntemiyle yaptığı basın toplantısında “Seyahat ve ekonomisi 2021’de düzelmeyecek” dedi.

“201’de de işler kaybolmaya devam edecek” diyen Juniac şunları söyledi:

“ Bilim bize, testlerin etkili bir şekilde kullanılması halinde gezginlerin topluluk aktarımında önemli bir faktör olmayacağını söylüyor. Ancak çoğu hükümet, karantina konusunda tünel vizyonuna sahip ve sınırları güvenli bir şekilde yeniden açmanın veya kilitlenmelerin kendi kendine empoze ettiği ekonomik ve zihinsel sağlık zorluklarını hafifletmenin yollarını bulmaya hiç odaklanmıyor.

Kısıtlamalar insanların ruh sağlığı üzerindeki etkisi artmaya devam edecek. 

COVID-19 politikalarının ciddi yan etkilerini ele almaya başlayabilmemiz için karantina yerine teste dayalı daha dengeli bir kamu politikası yaklaşımına ihtiyaç var.

Konuşmamı BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in bir sözünü tekrarlayarak bitireceğim. 

"Havacılık, dünyamızın önemli bir motorudur ve dünyayı COVID-19'dan kurtarmaya yükseltmede kritik bir rol oynayacaktır. Dünya uluslarını birbirine bağlı ve birleşik tutmak için ihtiyaç duyduğu desteği almasını sağlayalım. "

Destek, COVID-19 ve seyahat risklerini yönetmek için tutarlı, mantıklı, bilimsel olarak desteklenen politikalarla başlar. Tatil döneminde tanık olduklarımızın antitezi budur. 2021 için en büyük önceliğimiz bunu değiştirmektir!