• 04 Eylül 2020 13:01
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

İçmeler’deki Marmaris Otel ruhsatsız olduğu için mühürlendi, turistler başka otellere yerleştirildi

Bu haberi dinleyin
04 Eylül 2020 İçmeler’deki Marmaris Otel ruhsatsız olduğu için mühürlendi, turistler başka otellere yerleştirildi

Marmaris'te ruhsatsız işletme yapan otel mühürlendi, yabancı turistlerin ağırlıklı olarak konakladığı turistler başka otellere gönderildi.

Marmaris İçmeler'deki 4 yıldızlı Marmaris Oteli, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle daha önceden mühürlenmişti. Polisin denetiminde işletmenin mühür fekki yaparak müşteridığı ve faaliyetine devam ettiği tespit edilerek tekrar mühürlendi. 20 odada kalan 60'ı yerli ve çoğunluğu yabancı turist başka otele yerleştirildi.

Akşam saatinde baskın yapıldı

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler İçmeler Mahallesi'nde otellerdekollü içki satış belgesi denetlemesi yaptı. Perşembe gecesi saat 22.00 sıralarında 4 yıldızlı bir otele giren polisler, TAPDK ve işletme ruhsatlarını kontrol etmek istedi. Otel yetkilileri ruhsat beyan edemeyince rutin kontrollerini yapan ekipler belediye ekiplerine bildirimde bulundu. Yapılan incelemede otelin belediye tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle zaten mühürlü olduğu ve TAPDK belgesinin bulunmadığı öğrenildi. Polisler, belediye zabıta ekipleri ile bağlantı kurarak otelde inceleme başlattı.Emniyet ve belediye ekiplerince 4 yıldızlı otelde mühür fekki yapıldığı ve müşteriındığı belirlendi.

Müşteriler başka otellere gönderildi

Ruhsatsız işletmeye zabıta ve polis ekipleri otele girerek faaliyetinin durdurulması ve mühürlenmesi için işlem başlattı. 20 odada bulunan çoğunluğu Rus turistler olmak üzere yerli müşteriler de dahil tek tek odalarına çıkılarak başka otele yerleştirileceği bildirildi. Valizlerini toplayan turistler yakın mesafedeki başka bir otellere yerleştirilmek üzere mühürlenen otel personeli eşliğinde ayrıldı. Otelin boşaltılması ardından zabıta ekipleri polis eşliğinde mühürleme işlemini yaptı, otelin kapısına şerit çekti. Otel işletmecileri hakkında mühür fekki yapmak suçundan tutanak tutuldu.