• 25 Kasım 2021 07:58
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Sedat Peker’in gündeme getirdiği Green Park kendini savundu

Bu haberi dinleyin
25 Kasım 2021 Sedat Peker’in gündeme getirdiği Green Park kendini savundu

şSuç örgütü lideri Sedat Peker’in “kokain ve fuhuş partileri yapılıyor” iddialarıyla gündeme getirdiği Greenpark Otel’in sahibi Adil Üstündağ’ın oğlu Atilla Üstündağ kendilerine yönelik iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Tele1’den Rabia Azra Sözcü’ye açıklamalarda bulunan Green Park Otelleri’nin sahibi Adil Üstündağ’ın oğlu Atilla Üstündağ , Sedat Peker’in fuhuş iddialarına ile ilgili şunları söyledi: “Bunlarda dış güçlerin oyunu var mı ? Siyasi bir karalama var mı? Güneş balçıkla sıvanır mı? Bunları sizlerin iradesine bırakıyorum. Bunlar iftiradan ibaret.”

“Herkes bir şeyler söylüyor ama…”

Bostancı otelde Rus uyruklu kadınların kaldığı ve fuhuş iddialarıyla polislerin defalarca baskın yapmasına rağmen bir işlem yapılmadığı hakkında konuşan Üstündağ, “Baskın falan olmadı. Bunların hepsi çekemeyenlerin attığı iftiralar. Bende bugün sizin hakkınızda polise bir şey söylesem bugün sizi de denetlemek için gelirler. Herkes bir şeyler söylüyor ama bunun doğruluğu yok.” dedi.

“Çok siyasi tanıyoruz”

Üstündağ siyasilerle ilişkiler için de şunları söyledi: 

“Tabii kilarımız ve çok siyasi insanı tanıyoruz ve ağırlıyoruz. Ama kayıt dışı odaarlamak hem komik, hem çokıp, hem de yalan. Maksadını aşmış iddialar. Çok edepsiz ve yakışıksız şeyler, söz konusu bile olamaz. Biz otel işi yapıyoruz. Parasını veren her adam otellerimizde kalabilir. Kim kalıyorsa ben T.C. kimlik numarasını alır, bilgisayarımıza girerim. Bütün otellerde bu şekildedir. Ben polise bildirmek zorundayım eğer yanında ‘X’ bir şahıs kalıyorsa bunu da bildirmek zorundayım. Şahıs bana yanlış beyan veya sahte kimlik verirse bunu bilemem. Ben bunu resmi yönden bilgisayarıma kaydetmek zorundayım. Kayıt dışı hiçbir şey yok. Biz İstanbul vergi rekortmeniyiz, şirketimizin almış olduğu başarı belgeleri var. Biz Türkiye’nin sayılı zincir markalarındanız. 3 lira kazanıyoruz üzerine 2 lira alıp yatırım yapıyoruz. Biz bu topraklarda doğduk, elimizden geleni yapıyoruz. Her partiden misafirlerimiz oluyor.”

Çalışanlara küfür

Adil Üstündağ’ın çalışanlarına yönelik hakaret ve küfür ettiği videosu için de ” Öyle bir şey yok. Videoyu iyi dinleyin. Biz de şikayetçiyiz” dedi.

Sedat Peker ne demişti

Suç örgütü lideri Sedat Peker paylaştığı videoda şöyle diyordu:

“Ankara Çukurambar’daki Green Park Oteli. Ankara’nın lüks otellerinden. Bütün zenginler, siyasetçiler, bürokratlar orada. Bu senenin Nisan-Mayıslarında otelin lobisinde bulunan bir bürokrat bayanın gördüklerinden rahatsız olması üzerine polisi aramasıyla otele fuhuş baskını yapılmıştı. Bununla ilgili haberleri internetten sildirebilmiş olsalar da poliste resmi kayıtları mutlaka duruyordur. Onları da yok edemezler. (Eğer yok edilmişse bu çok daha büyük bir skandal. O zaman ortalık daha da şenlenir.) Bu otelin ilk katlarında Rus bayanlar müşteri olarak kalıyor. Bazen de orta katları kullanıyorlar. Otele gelen zengin iş adamlarımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız otelin lobisinde işlerini hallederken bazı otel personellerinin aracılığıyla kadınların odasına çıkıyorlar. Otel personellerinin isimleri de telefonları da bende mevcut. Mahcup olmasınlar diye isimlerini yayınlamıyorum. Tabi ki bu görüşmelerde isteyenlere kokain de temin ediliyor.”

Boş senede imza iddiası

Otelin eski müdür yardımcısı S.N.A, otelin sahibi Adil Üstündağ ile bir süre çalıştıktan sonra oteldenrıldı. S.N.A’nın iddiasına göre Üstündağ kendisine boş senet imzalatmak istedi. Eski müdür yardımcısı da bunun üzerine otelden istifa ederekrıldı. S.N.A, oteldenrıldıktan sonra Adil Üstündağ hakkında suç duyurusunda bulundu. S.N.A dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ” Bu dava sırasında adıma düzenlenmiş 460 bin TL tutarlı senedin varlığından haberdar olunca savcılığına gelerek Adil Üstündağ aleyhinde suç duyurusunda bulundum. Suç duyurusunda bulunduktan sonra da adıma tekrar 850 bin TL’lik bir senet daha düzenlendi.”

                                                  Atilla Üstündağ Başaran Ulusoy ile