• 16 Temmuz 2021 18:22
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Fettah Tamince bu kez de Sedat Peker iddialarıyla gündemde

Bu haberi dinleyin
16 Temmuz 2021 Fettah Tamince bu kez de Sedat Peker iddialarıyla gündemde

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, Fettah Tamince ile ilgili iddialarda bulundu.

Sedat Peker, daha önce yapacağın söylediği açıklamalar için peş peşe 25 tweet attı.

Peker paylaşımlarında, bu kez uzun süreden beri her seferinde farklı yönüyle gündeme gelen Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince ile ilgili çeşitli iddialar içeren açıkamalar yaptı.

Sedat Peket paylaşımlarında; Fettah Tamince, Cihan Kamer ve gazeteci Ahmet Hakan'ın 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Huqqa adlı mekanda yemek yediğini, bu isimlerin arasında Gülen cemaati ile devlet arasında seçim yapma konusunun tartışıldığını yazdı.

Peker'in iddialarına göre Fettah Tamince cemaatin yanında yer almak gerektiğini söyledi.

Peker’in paylaşımları şöyle:

Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince, Türkiye’nin önemli büyük iş adamlarından Cihan Kamer ve yine Türkiye’nin önemli gazetecilerinden Ahmet Hakan, 17/25 hadisesi meydana geldikten sonraki bir dönemde Huqqa’da yemek yerler. Sohbet çeşitli konulardan sonra sayın Cumhurbaşkanının mı ya da fethullah gülenin mi yanında yer alırsın bölümüne gelince Cihan Kamer bir taraf belirtmez sessiz kalır… Ancak fettah tamince her ne olursa olsun fethullah gülenin yanında yer alacağını söyler. Ahmet Hakan ise devletin yanında yer almak gerektiği düşüncesini dile getirir. Şimdi hiç kimsenin bilmediği bu görüşmeden yola çıkarak şu soruyu sormak gerekir.

fetö terör örgütü ile ilgili milat 17/25 olarak kabul ediliyor (mahkemelerce). Bu konuşmanın doğruluğunu muhataplarına lütfen sorun. Oysa uygulamaya baktığınızda Fettah Tamince ile ilgili Antalya adliyesinde fetö örgütü ile ilgili bir dava açılıyor, mahkeme kısa sürede fetö’den beraat veriyor. Sonraki dönemlerde yapılan itirazlar üzerine yine dava açılıyor, sonra yine beraat kararı veriliyor. Benim bildiğim adaletlığılık yetkisi ile kararın bozulması için tekrardan müracaat ediyor. -Bu süreç beş senedir bu kişinin üstünde korku kılıcı olarak tutulurken bu kişiden kim bilir bu dönemde ne paralar alınmıştır? (net bilgim olmayıp sadece duyum olduğu için yazmıyorum) Oysaki kanun açık, 17/25’ten sonra fetöye destek veren herkes suçludur.