• 12 Nisan 2021 00:44
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Rusya’nın kararı var, ama açıklanması, yumuşatılması pazarlığa bağlı

Bu haberi dinleyin
12 Nisan 2021 Rusya’nın kararı var, ama açıklanması, yumuşatılması pazarlığa bağlı

Sektör, elde  kalan ve tek damlayan pazar konumundaki  ile nefesini yutmuş bugün açıklanacağıbildirilen kararı bekliyor.

Dışişleriı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür veı Mehmet’un gittikleri Arnavutluk’tan sonra geçtikleri’da konuyla ilgili yapacakları görüşme bugün yapılacak.

Doğrulayan ve yalanlayan açıklamalar

Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları yasakladığına ilişkin karardığı ancak resmen açıklamadığı haberlerin çıktığı Cuma gününden beri konuyla ilgili doğrulayan ve yalanlayan yorum ve değerlendirmeler yapılıyor.

SHGM doğru diyor, ama…

Örneğin Sivil Genel Müdürlüğü (SHGM) yaptığı açıklamada uçuşların devam ettiğini duyurdu.

SHGM’nin uçuşların devam ettiği açıklaması doğru ancak’nın karararı pazartesi (Bugün) açıklanmak üzereınmış. Cumartesi Pazar günler uçuşlarda bir değişiklik sözkounusu değil ama durumun açıklama yaptı. Kesin durum bugün belli olacak.

Türkiye’nin politikası

Bu arada kararınnıp açıklanmasının pazartesiye (Bugüne) bırakılmasının Türkiyenin konusunda kızışan ortamdaacağı tutum ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Rusya ile ilgili kararın açıklanmasının beklendiği ortamda Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşjanı Tayyip ile görüşmesinden sonra yapılan açıklamada Türkiye’nin’ya karşı’yı destekleyen politikasında bir değişiklik olmadığı nın açıklandı. Bu açıklamanın  Moskova’daki iki makanın bugün yapacağı görüşmeye nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

SHGM açıklaması

Sivil Genel Müdürlüğü (SHGM), ile Türkiye arasında yapılan uçak seferlerinin durdurulduğu, Türkiye’ye girişlerde vatandaşlarından özel PCR testi isteneceği haberleri üzerine şöyle bir açıklama yaptı:

ne Sivil Genel Müdürlüğü (SHGM) açıklama yaptı.

* Konuyla ilgili makamları ile yapılan görüşmeler neticesinde, uçuşların durdurulması yönünde herhangi bir resmi kararların olmadığı ve haberlerin asılsız olduğu bildirilmiştir.

* Bu bağlamda, devletinden ülkemize yapılan uçak seferleri ve girişlerde herhangi bir değişiklik olmayıp, daha önceki uygulamamız aynı şekilde devam etmektedir.