• 23 Temmuz 2020 11:59
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

İngiltere’de İspanya’nın ‘Güvenli ülke’ listesinden çıkarılması gündemde

Bu haberi dinleyin
23 Temmuz 2020 İngiltere’de İspanya’nın ‘Güvenli ülke’ listesinden çıkarılması gündemde

İngiltere’nin yurttaşlarının tatil için gidebilecekleri ‘”Güvenli ülke’ler listesindeki’yı liste dışına çıkarması gündemde.

Aralarında; Mirror ve The Sun’ın da olduğu gazeteler ile online sitelerinde'nın COVID-19 salgınları nedeniyle’nin 'güvenli ülkeler' listesinden çıkarılabileceğine ilişkin haberler yer alıyor. Haberlerde hükümetin’yı “Güvenli Ülke” listesinden çıkarmak ya da’dan tatilden dönenlere zorunlu uygulamasını konuş belirtiliyor.

Mirror’daki haberde'da geçen hafta sonu 4.000'den fazlavirüs vakasının yaşandığı anımsatılarak, Barselona ve diğer yakın bölgelerde yerel halkın davirüs vakalarındaki artıştan dolayı hükümetin ek önlemler almasını istediği belirtiliyor.

Haberde yerel halkın vakalardaki artışın turist girişlerine ilişkin önlemlerin hafifletilmesi ile başladığı görüşlerine yer veriliyor.

Sun’da ise konu hükümet kaynaklarının’nın tamamının da bazı bölgelerinin mi liste dışı bırakılmasının tartışıldığı belirtiliyor.

Sun haberinde “Güvenli ülke” listesinin üç haftada bir gözden geçirileceğine ilişkin hükmün yer aldığını anımsatarak görüşülen hükümet kaynaklarının "Vakalarda ani yükselmeler veya düşüşler görüldüğünde bu süreyi beklemeden düzenlemeler yapabileceği” değerlendirmesine yer veriliyor.