• 30 Mayıs 2021 01:34
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Jolly,UNDP işbirliği ile sürdürülebilir turizm ve sorumlu turist projesi başlatıyor

Bu haberi dinleyin
30 Mayıs 2021 Jolly,UNDP işbirliği ile sürdürülebilir turizm ve sorumlu turist projesi başlatıyor

Jolly, sürdürülebilir ve sorumlu turist anlayışı için UNDP ile işbirliğine gidiyor.

Jolly, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliğine gidiyor.

“Mirasım Türkiye” kampanyası kapsamında gerçekleştirilecek kampanya ile 250 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Kampanyayla online eğitim videoları, pandemi sonrasında okul gezileri düzenlenecek ve çocuklara çevre bilinci ile sorumlu turist anlayışı kazandırılacak. Çocuklar, turistlere “geleceğimi düşün, gezdiğin yeri kirletme” diyecek. 

Jolly ve UNDP Türkiye, Mirasım Türkiye kampanyası çerçevesinde sürdürülebilir alanında yöre halkında, çocuklar ve ailelerinde farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Proje ortakları birlikte yürütülecek bu faaliyetler kapsamında doğal ve kültürel değerlerin korunarak gelecek nesillere aktarılmasını ve böylece Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sunmayı hedefliyor. 

Pandemide para kaybettik ama çok şey öğrendik

Proje ile ilgili bilgi vermek için Antalya’da düzenlenen toplantıda konuşan Jolly Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 34 yıldırin gelişmesi için hizmet verdiklerini ve yerel işletmelere destek vermeye devam ettiklerini belirterekBM Kalkınma Programı ile sürdürülebilir için bir yolculuğa başladıklarını söyledi.

Vardar, “34 yıldır kültür turları ile Türkiye’nin dört bir yanına misafir götürüyoruz, bölgeye ve esnafa destek oluyoruz. Pandemide para kaybettik ama çok şey kazandık. Müşterilerimizle birbirimizi daha iyi anladık” diye konuştu.

Biricik mirasımız Türkiye

Jolly CEO’su Mert Vardar da,sürdürülebilir ile birlikte bireylerin topluma ve çevreye doğaya karşı sorumlu davranması gerektiğini belirterek son 3-4 yıldır bu alanda büyük yatırımlar yaptıklarını vurguladı. 250 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini ve okullarla işbirliği yaparak ilerlediklerini dile getiren Vardar, “Turist ve gezgin odaklı başladık ve ağaç yaşken eğilir diyerek çocukları hedef aldık. Jolly olarak pandemide bizim de yaralar aldığımız bir dönemde böyle bir farkındalık projesine yatırım yapmayabilirdik. Biricik mirasımız Türkiye diyoruz ve bunu ülkemize bir yatırım olarak görüyoruz. Hiçbir gelir beklentimiz olmayan bir proje ama uzun vadede biz bunları yapmazsak her ülkede olduğu gibiin Türkiye’de de bitme tehlikesi var. Ekonomik kalkınma odaklı değil, Türkiye’nin saklı kalmış güzelliklerini ortaya çıkarmak ve bitiş noktasına gelen güzellikleri de koruyabilmek adına yaptığımız bir farkındalık projesi” diye konuştu. 

Çocuklarla başlayacağız

UNDP Türkiye Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföyü Yöneticisi Mustafa Ali Yurdupak ise sektörünün GSMH’nin yüzde 10’unu oluşturduğuna işaret ederek yöre halkının gelir kaynaklarının da artırılmasını hedeflediklerini anlattı. Yurdupak, bu projede özellikle kitleinde çocukları mesaj için en önemli hedef olarak aldıklarını ifade etti.