• 27 Temmuz 2021 01:19
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ruslara güvence: Kısıtlama olmayacak

Bu haberi dinleyin
27 Temmuz 2021 Ruslara güvence: Kısıtlama olmayacak

Artan vaka sayısı üzerine Türkiye’nin’dan gelenlere yönelik kısıtlamalara gidilebileceğine ilişkin tartışmalar üzerine Ruslara güvence verildi.

Rus basınında yankılanması ve "Türkiye uçuşları yeniden durabilir" iddiaları üzerine Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nden bir açıklama yapıldı. 

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın "Rusya'dan gelen turistler için daha sıkı önlemler alınmalı. Yoksa vaka artışını durdurmak mümkün olmayacak" açıklamasıyla gündeme gelen konuyla ilgili olarak Türkiye’nin Moskova Kültür ve Müşavirliği yaptığı açıklama ile Türkiye'nin Rus turistlere yeni kısıtlamalar getireceğine dair söylentileri yalanladı.

Büyükelçililkten Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un resmi yayın organı Vestnik ATOR'a gönderilen yazıda Türkiye'nin Rus turistlere yeni kısıtlamalar getirmesinin sözkonusu olmadığı bildirildi.

Açıklama şöyle:

“Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın Twitter'da yaptığı açıklamanın ardından bugün Rus medyasının bazı organlarında, ülkedekivirüs vakalarının artması nedeniyle Türkiye'de Rus turistlere yönelik tedbirlerin sıkılaştırılabileceği olasılığı haberi yayıldı.

Mehmet Ceyhan Bey'in bu beyanının kendi şahsi görüşü olduğunu belirtmek isterim. Türk hükümetinin sağlık ve yetkilileri, Rus turistler için herhangi bir kısıtlama veya sıkılaştırıcı önlem planlamıyor .

Türkiye, gelişmiş bir sağlık sistemi ve zamanında alınan önlemler sayesinde pandemiden kaynaklanan zorluklarla başarılı bir şekilde başa çıkıyor.rıca ülkemizde uygulanan Güvenlisı programı, ülkemize gelen misafirlerin güvenli ve konforlu bir konaklama geçirmesini garanti altına almak için bir dizi kural ve önlemi içeriyor."