• 11 Şubat 2019 07:00
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Otelcilikte lüks, daha lüks, bvlgari

Bu yazıyı dinleyin
Mehmet Han Ergüven 11 Şubat 2019 Otelcilikte lüks, daha lüks, bvlgari

 

 
Son zamanlarda turizm sektöründe lüksün farklı bir yansıması ortaya çıkıyor.
 
Lüks tüketim ürünlerinde (mücevher, saat vb.) önde gelen markalardan olan Bvlgari, lükste yakalamış olduğu başarıyı konaklama ve yiyecek-içecek işletmeciliğine de taşımaya çalışıyor ve Bvlgari Hotels & Resorts olarak “Luxury” kavramına vurgu yapıyor.
 
Dünyada lüks yaşam koşulları sunan ada ve metropollerde; Bali, Dubai, Londra, Milano, Moskova (2021), Paris (2020), Tokyo’da (2022) lüks oteller ve yine Tokyo’da lüks restoranlar şeklinde hizmet veriyor.
 
Bvlgari, kendi otellerinin koleksiyonunu oluşturmayı amaçlıyor (bulgarihotels.com).
 
İnternet sayfasında “Luxury Hotels and Resorts | Bvlgari Hotels & Resorts” şeklinde bir ifade kullanan Bvlgari markasının, kuyumculuk alanındaki başarısı ile birlikte titizliğini, geleneğini ve birikimini konaklama işletmeciliğine de taşımaya çalıştığı görülüyor... 
 
Bu yazımı kısa tutarak Bvlgari’nin internet sayfasını ziyaret etmek ve sözü onlara bırakmak istiyorum...
 
“Lüks oteller ve resortlardan oluşan koleksiyonumuz.... Bvlgari”
 
Oldukça sade olmakla birlikte lüks ve kalite kokan internet sayfasında Bvlgari, aşağıdaki üç başlıkta hedef kitlesine ulaşmaya çalışıyor…
 
Tanıtım
 
Bvlgari Hotels & Resorts, dünyanın önde gelen lüks otel koleksiyonu olmayı hedeflemektedir.
 
Büyük şehirlerde ve lüks tatil yerlerinde özenle seçilmiş birkaç mekândan oluşmaktadır. Bvlgari markasının heyecanını, zamansız cazibesini ve görkemli Roma kuyumcusunun mirasını taşımayı amaçlamaktadır. 
 
Konum
 
Otel ve restoranlar, şehirdeki en lüks lüks semtte ya da tatil beldesinin en prestijli bölgesinde bulunmaktadır ve gerçekten her bir mekânı ilgi çekici kılan benzersiz fiziksel özelliklere sahiptir.
 
Her bir mekân, yerel kültür değerlerine güçlü bir şekilde atıfta bulunmakla beraber tasarım mobilyalara ve özel yapım detaylara sahip, nadir bulunan ve sayısız malzemelerle zenginleştirilmiş çağdaş İtalyan lüks hissiyle tasarlanmaktadır.
 
Deneyim 
 
Konuğun deneyimi, yenilikçi lüks bir hizmet anlayışı ile informel ancak kusursuz hale getirilmektedir.
 
Tatil yerlerinde yöresel bir yemek deneyimi ve özel toplantı alanları ile tamamlanan İtalyan barı ve restoranı, kentin yerel yüksek sosyetesinin en popüler buluşma noktası olarak kabul edilmektedir.
 
Bvlgari Hotels & Resorts, çevreye ve insan kaynaklarına saygılı, sürdürülebilir lüks konusunda kararlıdır.
 
Görüldüğü üzere Bvlgari, bir taraftan sürdürülebilir lükse atıfta bulunurken yerelliği de vurguluyor. Aynı zamanda binlerce yıllık Roma kültürünü ve modern İtalyan yaşam tarzını, insan kaynaklarına saygıyı ihmal etmeden konuklarına deneyimleme fırsatı sunmayı amaçlıyor.
 
Sizce lüks arayan varlıklı turistler için Türkiye’de bir Bvlgari oteli açılmalı mı?