• 21 Haziran 2019 17:52
  • 0
  • 3 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Ritz carlton suya inerse adı lüks olur..

Bu yazıyı dinleyin
Mehmet Han Ergüven 21 Haziran 2019 Ritz carlton suya inerse adı lüks olur..

 

 
Oteller sadece kendi aralarında değil, aynı zamanda kruvaziyer gemileri ile de bir şekilde rekabet etmek durumundadır. Otellerde sunulan lüks ürün ve hizmetler artarken, bu durum kruvaziyer gemilerine de yansımaktadır.
 
Lüks ürünlerin satışı ile klasik ürünlerin satış yaklaşımı biraz farklılık gösterir.
 
Nasıl mı?
 
Klasik satıştaki “ürün”, lüksü satarken “tasarım veya kreasyon”a; klasik ürünün “fiyat”ı, lüksü satarken “değer”e; klasik ürünü satarken kullanılan “farklı” kelimesi, lüksü satarken “eşsiz”e ve klasik ürünü satarken kullanılan “güzel” kelimesi, lüksü satarken “harika/muhteşem”e dönüşüyor. 
 
Ayrıca lüks ürünlerin miras bırakılma ya da koleksiyon özelliği de bulunuyor.
 
Miras bırakılma durumu olmasa da hem Bvlgari Hotels and Resorts  hem de Ritz-Carlton Yatları örneğinde görüldüğü üzere, her iki marka, otel ve yatlarını koleksiyon olarak adlandırma yoluna gidiyor.
 
Ritz-Carlton suya inerken adına yakışır bir konseptle bunu gerçekleştirmeyi planlıyor. Planlıyor, çünkü şu anda rezervasyonlar alınıyor olsa da Ritz-Carlton Yatları ilk misafirlerini 2020’de ağırlamaya başlayacak.
 
Nasıl Bvlgari Hotels & Resorts Luxury Hotels and Resorts, işletmelerini “Koleksiyonumuz” şeklinde tanımlıyorsa, Ritz-Carlton da yatlarını “Ritz-Carlton Yat Koleksiyonu” olarak adlandırıyor.
 
Aslında burada Bvlgari’nin otellerine “sadece” işletme demenin yanlış olacağı gibi Ritz-Carlton’ın da yatlarına sadece yat demek pek doğru olmayacaktır düşüncesindeyim. Neden mi? 
 
Ritz-Carlton misafirlerine “Evden uzakta bir ev deneyimi sunuyor”. Ritz-Carlton’ın yatlarındaki her süit, Ritz-Carlton Yat Koleksiyonu ve İsveç'in önde gelen gemi tasarım firması Tillberg Design’ın tasarım ve işlev için mükemmel bir buluşmasıdır. Yüksek tavanlı, tavandan tabana geniş pencereler ve özel teraslar ile bu havadar, aydınlık süitler, konukları denizlere ve yelken açtığı limanlara bağlıyor. 
 
İsterseniz burada sözü Ritz-Carlton’a bırakalım…
 
The Ritz-Carlton Yacht Collection ile keşif yolculuğuna çıkın. Ritz-Carlton®'un lüks yaşam tarzını ve yat gezisinin rahatlığını birleştirmek için tasarlanan Ritz-Carlton Yacht Collection, 2020'de özel yapım üç yatın ilkinde özel seyahatler sunacak.
 
Çoğu yolculuk yedi ila on geceleme arasında değişiyor, birçok gecede görüşme ve karada benzersiz şekilde küratörlüğünü tecrübe edilmiş deneyimler sunar.
 
Her yatta, her biri kendi özel terasına sahip 149 süit bulunmaktadır ve rahat, kayıtsız ve zarif bir ortamda 298 konuk ağırlayabilmektedir.
 
Karadaki Ritz-Carlton® ile olduğu gibi, her yat kişiselleştirilmiş hizmet, leziz yemek ve lüks olanaklarla donatılmıştır. Yatlar özel kiralama için de mevcuttur.
 
Kim bilir, belki de Ritz-Carlton, karada geliştirdiği güçlü markasını güçlendirmek için suya iniyordur…